BureBure

Pavasarinis avikirpis 2011 gegužės 8 diena (sekmadienis).

 Sveiki, 

Artėja jau tradicija mūsų nedideliame ūkyje tapęs avikirpis…Tradicija atlikti avių kirpimą ne kaip privalomą ūkio darbą, bet tradicija surengti linksmą šventę savo šeimai, draugams ir pažįstamiems , bei tiems , kurie žavisi veltiniu ar veltinis yra tarsi gyvenimo būdas.

 Taigi, šyla oras, viskas aplink sparčiai žaliuoja, tad metas ir mūsų avelėms nusimesti žieminį rūbą.Bet šį kartą mes, su bendraminčiais Škudžių avelių augintojais, nusprendėme surengti kiek kitokią avikirpio šventę- be tradicinio avelių kirpimo dar ir pristatyti plačiau visuomenei mūsų auginamą Škudžių avių veislę, pasidžiaugti jos Baltiška kilme, papasakoti kokia ji yra reta ir kodėl Škudė yra mūsų Lietuvos krašto avis, pasidalinti patirtimi, įgūdžiais jas auginant, bei suburti dar didesnį bendraminčių šių avių augintojų ratą.
Tad, visus tuos, kurie yra ką nors girdėję apie šią tradicinę mūsų krašto veislę, ar patys augina, ar tiesiog nori sužinoti bei pamatyti patys Škudes, prašome atvykti į mūsų sodybą Paliesio kaime Suginčių seniūnijoje Molėtų rajone.Renginio data-gegužės 8 diena (sekmadienis). Be abejonės, kviečiame ir visus tuos , kurie neabejingi vilnos vėlimui, veltiniui. Na, o mus kasmet aplankantiems tradiciniams pavasarinio ar rudeninio avikirpio svečiams bei dalyviams , manau, atskiras pakvietimas net nebūtinas.
Trumpai apie renginio dienotvarkę:
11.00-12.00 val. renkasi svečiai
12.00 val. trumpa teorinė ir diskusijų dalis apie Škudžių avių veislę, jos kilmę, pavadinimą, auginimą ir t.t. Trumpai papasakosime apie įkurtą Lietuvos Škudžių avių augintojų asociaciją , pasidalinsime patirtimi bei galimybėm įsigyti šios veislės avių. Kas neabejingi veltiniui taip pat galės pamatyti , pačiupinėti iš Škudžių vilnos veltų dirbinių ar išgirsti pasakojimą apie vilnos vėlimą.
13.00-14.00 val. pertraukėlė.Jos metu galėsime pasistiprinti ir atsigaivinti prieš avikirpį  savo pagamintais bei atsivežtais skanėstais.
14.00-.16.00 val. avikirpis. Bus galima pamėginti kirpti avis tradicinėmis rankinėmis žirklėmis. Pakviesime močiutę , kuri nuo mažens kerpa avis ir ji pamokys šio amto paslapčių. Taip pat lauks ir keletas modernių elektrinių žirklių. Tad visiems panorėjusiems išbandyti ar jau mokantiems kirpti, tikiuosi , užteks mūsų Škudžių nedidelės bandos.
16.00 val.-……. neoficialioji dalis. Laužas, pokalbiai, diskusijos, valgiai, vynas,dainos ir t.t. Vaišinsimės ir kitus vaišinsime savo pagamintais valgiais, galbūt išsivirsime didelį katilą kokio šventinio viralo, galbūt užtrauksime dainą, galbūt …
Tikėkimės, jog oras bus puikus, na o jei , visgi, lis, tai turime ir planą B- tiesiog pasinaudosime didele palapine, nes mums nėra kol kas galimybės priimti svečius kur nors po stogu.
Turime iš anksto atsiprašyti visų svečių , jog pas mus sodyboje nebus patogių sąlygų didesniam svečių kiekiui- visgi pas mus ne kaimo turizmo sodyba, o tik nedidelis avių ūkis. Ką galėsime pasiųlyti –tai erdvės pievose tarp miškų. Tad norėtumėm paprašyti atsivežti ,jei tik turite, ir savo sulankstomą kėdę ar stalelį , ar tiesiog ką nors pasitiesti ant pievos, bei indų sau-taip bus patogiau patiems pasivaišinti ir pavaišinti kitus.
Taip pat būtumėm dėkingi ir už trumpą žinutę ar laiškelį į elektroninį  paštą , jei tik jūs nuspręsite atvykti į avikirpį, nes mums bus svarbu sužinoti kiek žmonių ruošiasi atvykti.

Inga, Kęstas ir Lietuvos Škudžių avių augintojų asociacija

Tel.: 8 616 82 685, 8 616 82 683

e. paštas: inga@surf.lt , kestas.sam@gmail.com

Mūsų sodyba randasi čia
koordinatės 603662, 6137692 (LKS)
55.363546, 25.635082 (WGS)

Nuo Vilniaus reikia važiuoti:

Važiuoti keliu A14 Vilnius – Utena;
Pravažiavus posūkį į Observatoriją, Etnokosmologijos centrą ir kavinę „Zodiakas“
73-74 kelio kilometre sukti į dešinę į žvyruotą kelią 2813 link Kuktiškių (rodyklė „Kuktiškės 14“);
Pravažiavus 10,5 km nedidelėje sankryžoje sukti į dešinę;
Toliau važiuoti pagal pridedamą schemą.

Nuo Utenos reikėtų važiuoti:

Važiuoti 111 keliu Utena-Švenčionėliai 12 km;
Ties Kuktiškių gyvenviete sukti į dešinę 2813 keliu (rodyklė į Molėtus, bus žvyrkelis);

Iš karto tas žvyrkelis išsišakoja į 2 dalis, važiuoti dešiniau, kad kuro kolonėlė liktų kairėje;
Pravažiavus 3,6 km nedidelėje sankryžoje sukti į kairę;
Toliau važiuoti pagal pridedamą schemą.

Komentarai

  • 29/04/2011
    atsakyti

    Jetau, kaip faina… Gaila, kad ateinantis savaitgalis jau seniai suplanuotas… Ir sutapk tu man būtent taip…<br />Linkiu gero oro ir smagių nuotaikų! Gražaus pasibuvimo! O aš lauksiu reportažo 🙂

Rašyti komentarą

BureBure tai 2008 metais įkurtas šeimos verslas, mes užsiimame veltinio avalynės vėlimu.  Ilgą laiką sunkiausias iššūkis mums buvo rasti kokybišką vilną vėlimui, taigi nuo 2018 metų mes pradėjome patys ruošti vilną savo veltiniams. Mūsų parduodama vilna pasižymi geromis susivėlimo savybėmis, kiekviena partija yra testuojama. Šiame tinklalapyje taip pat rasite mums labiausiai pasiteisinusias priemones vėlimui, bei medžiagas veltinių padams. Parduodame tik tai, kas mums labiausiai pasiteisino bei ką patys naudojame!

Mes randamės
Nemokamas pristatymas

Perkant prekių už 50 EU ir daugiau – nemokamas pristatymas kurjeriu.

Sekite mus