Grįžti į viršų

VIRSMAS. INGA SAMUŠIENĖ avalynės vėlimo praktiniai mokymai

Keliaudama po įvairias pasaulio šalis, visada užsuku į turgus. Kartais tai mieli senoviniai turgeliai viduramžių stiliaus miesto centre, kartais – didelės pardavinėtojų pilnos aikštės, tekstilės pavilijonai – mano patys mėgstamiausi. Vis stebiuosi, kiek daug įvairių audinių pasaulyje išausta – visokiausių spalvų, raštų – ar tikrai tiek daug mums reikia? Gal tai besaikis resursų švaistymas? Prisiperku pačių neskoningiausių audinių, grįžtu namo, suveliu su vilna, perdarau juos į kažką labiau harmoningo.
Esu 3 vaikų mama, kas pusmetį atrūšiuoju ir sukraunu vaikų išaugtus ar galutinai sudėvėtus rūbelius į didelius maišus. Dauguma šių rūbų – iš gerų, natūralių audinių. Dalį jų sukarpau, suplėšau ir suveliu su vilna į tvirus batus, arba supinu bei susiuvu, pagaminu padus batams.
Mano mama ir močiutė buvo auksarankės mezgėjos ir nerėjos – nebuvo namie stalelio be nertos servetėlės, stalo – be žemę šluojančios megztos staltiesės. Laikai pasikeitė, dabar niekas nedėlioja servetėlių po kiekvienu daiktu, jos visos saugiai guli padėtos stalčiuje – negaliu jų išmesti. Vieną dieną dalis šių servetėlių prisikels naujam gyvenimui veltuose mano ir mano dukrų rūbuose ar aksesuaruose, taps pačiu gražiausiu ir branginamu akcentu.
Retsykiais demonstruoju vėlimą per įvairius bendruomenių renginius ir šventes. Smagiausios akimirkos būna, kai priena pagyvenę žmonės ir pradeda pasakoti savo vaikystės prisiminimus – kaip jų tėvai ar seneliai veldavo. Vienas iš dažniau pasitaikančių pasakojimų yra apie tai, kaip senelis ar močiutė liepdavę ardyti kojines, o vėliau senus siūlus suveldavę į veltinius.

Žmonės dažniausiai nepagalvoja, kaip susivelia vilna. Pabandykite įsivaizduoti: daug kartų padidintą plauką, lyg kokį vamzdelį, kuris atsišerpetoja ir pavirsta kibia daugiašake eglute, judesio metu viena eglutė tvirtai sukimba ir susiraizgo su kita eglute, ši su dar kita ir voila – mes turime kietą ir tvirtą veltinį. Vilnos plaukai gali sukibti ne tik vienas su kitu, jie gali tvirtai apraizgyti, įtraukti į veltinį senus siūlus, pluoštus, audinio skiautes – natūralias ir sintetines
Atsineškite įvairiausių senų natūralių ir sintetinių rūbų ar audinių, siūlų ar pluoštų ir mes apjungsime juos vilna, prikelsime naujam gyvenimui veltinyje. Įvyks VIRSMAS.

Wool fest Rugsėjo 11 d. Anykščiuose.

Grupė iki 10 žmonių, būtina išankstinė registracija el paštu anmenin@gmail.com

Dalyviai turi atsinešti nereikalingų audinių, siūlų, mezginių, pluoštų.

Parašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *