BureBure

Mokinių įkvėpta

Kiekvieną kartą mokydama atiduodu savo žinias ir visada mainais gaunu kažką nepamainomą. Šį rudenį į studiją pasmalsauti užsuko Rūta, vėliau užsuko ir pasimokyti, atsivežė savo auginamų avių vilnos bei garbanų. O avys ne bet kokios, avys – Gotlandų veislės, jų vienintelių vilna šitaip gražiai tviska, o garbanos nepakeičiamos veliant „garbanotus“ gaminius.

Šiek tiek apie Rūtą Petrą iš Barono vilos. Norite ten apsistoti?  „Barono vila“ Booking.com svetainėje

57544578

Archaiškas amatas – gydanti šiluma.

2010 m. Butėnų kaime ūkininkas Petras Baronas įkūrė elnių ir danielių ūkį. Pradžioje laukinių gyvūnų laikymo tikslas buvo veisimas ir eksponavimas, šiuo metu gyvūnai veisiami, eksponuojami, o jų mėsa naudojama savo ir sodybos „Barono vila“ restorano svečių maitinimui.   

2012 m. sodyboje pradėjome auginti Gotlando avis, jas veisti ir eksponuoti. Dabar turime apie 50 avių, kerpame vilną, ją karšiame ir naudojame veltinių gamybai savo reikmėms ir edukacijai. Ši iš Švedijos Gotlando salos kilusi itin sena avių veislė yra labai reta Lietuvoje.

Gotlando avių rūšis yra unikali ir išskirtinė, turinti tik jai būdingų savybių:

  • Gotlando avys yra ramios, draugiškos ir labai smalsios, itin tinkamos auginti mažose bandose;
  • tai produktyvi veislė, ėriukai yra labai mieli ir judrūs, o avys mamos – itin motiniškos;
  • visi ėriukai gimsta juodi ir tik augdami per kelias savaites įgauna jiems būdingą spalvą;
  • avyčių uodegos yra natūraliai trumpos, su kailiuku ant uodegos galiuko, o galvos dažniausiai yra juodos, be ragų ir be ilgesnio plauko kailio;
  • Golando avys dažniausiai yra pilkos spalvos, nuo šviesesnės iki pakankamai tamsios ar net beveik juodos.

Kaimo turizmo sodybos „Barono vila“ svečiai turi galimybę sudalyvauti edukacinėse tauriųjų elnių bei danielių, Gotlando avelių programose. Šeimininkai papasakoja apie tauriųjų elnių bei danielių elgesį, mitybą ir patinų kovas. Galima stebėti šiuos gyvūnus iš arti. Pamatysite, kokios meilios iš Švedijos kilusios Gotlando avelės, sužinosite jų auginimo ypatumus ir kuo vertinga jų vilna.

Gotlando avių vilna laikoma vieną pačių geriausių avių vilnos rūšių pasaulyje. Ji yra ilgo plauko, minkšta ir turi subtilų šilkinį žvilgesį. Išskirtinumo šiai vilnai suteikia tai, kad natūraliai tamsius pilkus šios vilnos plaušelius yra sunku visiškai nudažyti, todėl Gotlando avių vilna visada atrodo turinti šiek tiek pilko margumo. Tai yra labai gražu ir lemia šios vilnos populiarumą tarp veltinio mylėtojų.

Beje, Gotlando avys ir jų vilna plačiai nuskambėjo visama pasaulyje po filmo „Žiedų valdovas“ sukūrimo, nes keturių mažųjų hobitų apsiaustai buvo pagaminti būtent iš šios rūšies vilnos.

Rašyti komentarą

BureBure tai 2008 metais įkurtas šeimos verslas, mes užsiimame veltinio avalynės vėlimu.  Ilgą laiką sunkiausias iššūkis mums buvo rasti kokybišką vilną vėlimui, taigi nuo 2018 metų mes pradėjome patys ruošti vilną savo veltiniams. Mūsų parduodama vilna pasižymi geromis susivėlimo savybėmis, kiekviena partija yra testuojama. Šiame tinklalapyje taip pat rasite mums labiausiai pasiteisinusias priemones vėlimui, bei medžiagas veltinių padams. Parduodame tik tai, kas mums labiausiai pasiteisino bei ką patys naudojame!

Mes randamės
Nemokamas pristatymas

Perkant prekių už 50 EU ir daugiau – nemokamas pristatymas kurjeriu.

Sekite mus